Irský tinker

19. ledna 2008 v 22:59 |  k i
Povaha tinkera je velmi dobromyslná a rozvážná.
Koně mají pevné nervy, ve vypjatých situacích však můžou být tvrdohlaví. Člověkem jsou snadno ovladatelní.
http://www.blarneystoneacres.com/siteimages/horses-howto-contentpic.jpg

Znaky plemene:

Hlava je středně dlouhá, rovná v profilu s menšíma ušima a živým okem. Na nose je typická štětička - vousky. Krk je krátký s hustou hřívou, která spadá na jeho obě strany.Kohoutková výška je 135 až 158 centimetrů. Tělo je souměrné, celkový exteriér působí harmonicky a vyrovnaně a na první pohled je zřejmá ušlechtilost, soulad a dobrý charakter koně. Dalším typickým znakem jsou dlouhé a zejména v běhu impozantní rousy na končetinách. Irský tinker se vyskytuje ve dvou barevných varietách. Černobílé zbarvení nazýváme piebald a hnědobílé zbarvení skewbald. Může se ovšem vyskytnout i vraník se světlými odznaky. Irský tinker je zejména s ohledem na svou povahu dobromyslný a lehce ovladatelný. Má rád společnost jiných koní a vodu. Je velmi odolný. K pravidelné údržbě postačí kartáčování a péče o rousy, které jsou ozdobou koně.
Obrázek “http://www.cbs-cz.com/CBS/photos/kone/johnny/hlava.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://www.blackriders.info/blackriders/photos/aktualne/troja/8.jpg

http://www.pony.at/Pferderassen/irish_tinker.gif

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | Web | 19. ledna 2008 v 23:03 | Reagovat

Ahoj. Snažím se udělat rekord v návštěvnosti a v komentářích... Byla bys tak hodná a přidala několik kometíků? Přesnou adresu jsem ti už napsala.... stačí kliknout na web. Děkuju... A každý 100.komentář získává diplomek... :)

2 Maruška Maruška | 9. června 2012 v 10:34 | Reagovat

ahoj maš to tu hezký :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama