Sphynx

22. ledna 2008 v 13:11 |  s
Sphynx kočka nemá srst/sxc
v Kanadě z bezsrstých koček,které byly odchyceny v Torontu.

Povaha.

Sphynxové jsou přátelské a naprosto neagresivní kočky.Jsou také nesmírně zvědavé,ze svého vyvýšeného místa sledují veškeré dění v domácnosti a jsou kdykoli připraveni se do dění zapojit.Sphynx je kočka nesmírně vnímavá,citlivá,až naivně důvěřivá.Tyto kočky se velice často naučí přinášet různé hračky,rovněž se naučí otevírat si dveře,ale také rychle najdou jednodušší cestu do pytlíku s pamlsky.Tyto severoamerické kočky se vyznačují vysokým intelektem,jejich charakter se nedá nazvat plně kočičím.Tato kočka má nemálo psích rysů,Tím nejvýraznějším mezi nimi je neobyčejná oddanost až lísavost k pánovi.Sphynxové mají velice rádi společnost,ať už lidskou nebo jiného domácího zvířete.Kočky sphynx jsou známé svou odolnou psychikou.Tato kočka se vlastně ničeho nebojí. Lovecký instinkt,který je zakořeněný ve všech kočkách,sphynx naprosto postrádá.Zato velmi dobře chápou lidské zvyky a na řeč lidí velice rádi odpovídají svým mňoukáním.Tento důvěřivý tvor je vždy připraven se přitisknout svým teplým tělíčkem.

Typ.

Vzhled sphynxů změnil veškeré dosavadní názory na to,jak má kočka vypadat.Sphynxova měkká semišová kůže připomíná na dotek broskvičku a je velmi příjemná.Množství varhánků kůže,dlouhé,téměř lidské prsty,velké a výrazné oči,obrovské uši a čisté linie siluety spíše vytvářejí dojem,že jde o tvora z jiné planety.Sphynxové se vyznačují tichým,melodickým hlasem.Pohlavní aktivita je u nich výrazně snížena ve srovnání s jinými kočkami,proto kocouři obvykle neznačkují a kočky ve dnech říje nijak neobtěžují.Tělesná teplota sphynxů je stejná jako u všech koček,jen na dotek se zdají teplejší,protože nemají chlupovou pokrývku.Tyto kočky jsou zdravé,odolné a udiví nás svým poměrem velikosti a síly.Těmto kočkám nechybí jen srst,ale také postrádají fousky,nejdůležitější výzbroj pro lovení.Péče o tyto kočky není nijak náročná.Stačí jednou týdně vykoupat sphynxe v jemném šampónu.
Sphynx koťata
Tyto kočky budou od vás vyžadovat maximální pozornost a téměř nepřetržitý kontakt.Sphynxové si přes svou velkou vzácnost získávají zaslouženou pozornost a stále větší oblibu,pro své mimořádné vlastnosti.Pokud by jste se rozhodli pro sphynxe můžete kontaktovat některou z mála chovných stanic u nás.

Kromě mimořádného vzhledu vás na těchto kočičkách zaujme fakt, že jsou velice příjemné na dotek, a vezmete-li sphynxe do ruky, překvapí vás svojí vyšší teplotou, než je lidská teplota. Kočky mají obecně vyšší tělesnou teplotu než lidé - asi kolem 38,5 stupně Celsia, a proto se nám zdají tyto kočičky horké.
Navíc rády lidské teplo vyhledávají, a tak vás budou pořád dokola obšťastňovat svým tělem, které je na dotek hebké jako semišová broskvička.
Povaha těchto koček je mírná, ale jsou velmi aktivní, neobyčejně inteligentní, zvědavé a každopádně jim neujde žádné dění v rodině.
Jsou velmi vhodné k dětem, protože ani ve hře nevytasí drápky.
Budou vás oddaně milovat, jejich povaha se blíží spíše povaze psí, s tím rozdílem, že se vám ji rozhodně nepodaří převychovat k obrazu svému. A rozhodně si umí života užívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama