Hunter

18. března 2008 v 19:25 |  k h
Termín hunter označuje koně, který nese svého jezdce za smečkou loveckých psů bezpečně a s citem. Jsou to koně s klidnou povahou, jistým krokem, velkou vytrvalostí a dobrým pudem sebezáchovy.
Možnost využití - Hunter se chová jako honební kůň
Chody - Hunter bývá vynikající skokan. Momo to má tento kůň dlouhý krok a velmi prostorný, rychlý cval, ve kterém muší být schopen překonávat dlouhé vzdálenosti.
Zajímavosti - Hunter vznikl křížením anglických plnokrevných hřebců s klisnami různých chladnokrevných plemen. Hunter je tedy polokrevník v pravém smyslu slova. Jak jeho pojmenování již poukazuje, je tento kůň vhodný především pro honební jízdy, kdy vytrvale cválá za psí smečkou. Tento kůň má tvrdou konstituci a je schopen celou sezonu podávat dobrý výkon a zůstat přitom fit.
Původ: Velká Británie
Výška: 142-162 cm
Zbarvení: jednotlivé barvy
Stavba těla: silný hřbet, mohutná záď, dlouhé pevné nohy
Povaha: poslušný, ovladatelný
Základní použití: přehlídky, honební jízdy, parkur
Zbarvení - Všechny barvy jsou povoleny
Charakter - hunter je energetický, rychlý a vytrvalý
Exteriér - Vzhledem k tomu, že hunter ve své podstatě nepředstavuje žádné samostatné plemeno, může být jeho exteriér rozdílný. Je to polokrevník šlechtěný speciálně pro honební účely. Všeobecně to bývá velký kůň s delším, ale pevným hřbetem a silnými holeněmi. Hunteři se často šlechtí pro určitý druh terénu, ve kterém se musí pohybovat. Dle stavby těla se rozlišují tři kategorie hunterů: těžký, středně těžký a lehký.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama